Tue July 27, 2021   |   سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
   انتقادات و پیشنهادات  |   ارتباط با ما     صفحه اصلی |  شهرداری همدان |  معاونت خدمات شهری
     بیانیه ماموریت
بیانیه ماموریت واحد مدیریت بحران
شهرداری همدان تلاش خواهد کرد تاب آوری و کاهش خطر پذیری بلایا را بخشی از طراحی شهری و راهبردهای دستیابی به توسعه پایدار شهر همدان نماید. با ایجاد ظرفیت های نهادی، شناسایی، ارزیابی و نظارت بر خطر پذیری به اتخاذ تدابیر زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی بپردازد. هم چنین با استفاده از دانش و نوآوری و آموزش شهروندی فرهنگ ایمنی و تاب آوری را در جامعه نهادینه کرده و آمادگی برای واکنش موثر را در تمام سطوح مدیریتی و مردمی تقویت کند.

ویژگی های شهر تاب آور
شهری است که در آن بلایا به کمترین میزان رسیده است؛ زیرا که مردم در آن در خانه ها و محله هایی با زیرساخت هایی که از قوانین ساختمانی معقول پیروی می کنند زندگی می کنند؛ بدون آن که در آن به خاطر کمبود اراضی مناسب، خانه سازی های بی قاعده بر روی دشت های سیل خیز و زمین های شیب دار صورت گرفته باشد.

دارای دولت محلی فراگیر، صالح و پاسخگو است، که دغدغه شهرنشینی پایدار را دارد و قبل، حین و پس از یک رویداد طبیعی ناگوار خود را ملزم به تأمین منابع لازم جهت توسعه ظرفیت های مدیریت و سازماندهی می دانند. مقامات محلی و مردم خطرپذیری که آن ها را تهدید می کند، درک می کنند و به کمک یکدیگر پایگاه اطلاعات محلی در مورد تلفات بلایای طبیعی، مخاطرات و خطرپذیری ناشی از آن ها را ایجاد می کنند که در آن اطلاعات لازم در مورد کسانی که در معرض خطرپذیری و نیز اشخاصی که آسیب پذیر هستند، یافت می شود.

اختیار و قدرت لازم جهت شرکت در تصمیم گیری و برنامه ریزی شهر خود در کنار مقامات محلی به مردم داده می شود و مردم برای دانش محلی و بومی، ظرفیت ها و منابع موجود خود، ارزش قائل می شوند.

تدابیری برای پیش بینی و کاهش اثر بلایای طبیعی، به کارگرفتن فن آوری های هشدار دهنده و نظارت سریع، حفظ زیرساخت ها، اموال عمومی و خصوصی، از جمله خانه ها و سایر دارایی ها، میراث فرهنگی، سرمایه اقتصادی و زیست محیطی، اتخاذ نموده است و قادر است تا زیان های جسمی و اجتماعی ناشی از حوادث آب و هوایی شدید، زلزله و یا دیگر مخاطرات ناشی از حوادث طبیعی و یا انسانی را به حداقل برساند.

توانایی مقابله سریع، اجرای راهکارهای بازیابی فوری و بازگرداندن سریع خدمات اساسی و از سرگیری فعالیت های اجتماعی، نهادی و اقتصادی پس از چنین حوادثی را دارد.

درک می کند که بیشتر موارد فوق، برای تحقق تاب آوری در برابر تغییرات زیست محیطی نامطلوب، از جمله تغییرات آب و هوایی و نیزکاهش انتشار گازهای گلخانه ای، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١  نفر کاربران آنلاین :
۱۲۶,۳۰۹ تعداد بازدید ::
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت خدمات شهری
سازمان زیباسازی
سازمان آتش نشانی
اداره کنترل و نظارت
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
بیانیه ماموریت
انتشـارات
مطـالعات
پیشنهاد پژوهشی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان