Tue July 27, 2021   |   سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
   انتقادات و پیشنهادات  |   ارتباط با ما     صفحه اصلی |  شهرداری همدان |  معاونت خدمات شهری
     بازی آنلاین

بازی  STOP DISASTERS

هدف مشترک بسیاری از سازمان ها، دانشگاه ها و موسسات ،کاهش تعداد کشته ها و زخمی ها در مخاطرات طبیعی می باشد که دفتر UNISDR اقدامات لازم را برای کاهش اثرات بلایای طبیعی پیشنهاد می کند. یکی از این اقدامات مهم به روز رسانی طراحی ساختمان است که با ساخت خانه های مقاوم در مناطق زلزله خیز شانس بیشتر را برای زنده ماندن و کاهش خطرات مالی و جانی ایجاد می کند . به عنوان مثال در حادثه سونامی افرادی که درک بیشتری از خطرات داشتند و می دانستند که وقوع زلزله در جزیزه با امکان خطر سونامی وجود دارد توانستند سالم بمانند.

   
     
  کودکان معماران، شهرداران، پزشکان، و پدر و مادران، جهان فردا هستند، و زمانی می توانند جامعه ای ایمن داشته باشند که دانش برخورد با مخاطرات طبیعی را بدست آورند.  
 
آموزش نقش بسیار کلیدی برای کاهش اثرات بلاهای طبیعی ایفاد می کند.کودکان یکی از آسیب پذیر ترین گروه ها هنگام وقوع حادثه می باشند، اگر ما آنها را از سنین پایین در مورد خطرات ناشی از مخاطرات طبیعی، آموزش دهیم شانس بیشتری برای نجات جان خود دارند.

بازی STOP DISASTERS با هدف آموزش کودکان برای ساخت روستاها و شهرستانهای ایمن در برابر مخاطرات طبیعی طراحی شده است. کودکان زمانی می توانند زندگی خود و دیگران را نجات دهند که دانش برخورد با مخاطرات طبیعی را بدست آورند.
UNISDR و یونیسف با هم یک کیت آموزشی برای کودکان به نام "بیایید برای کاهش اثرات بلایا یاد بگیریم !" را تولید کردند. که یک برد آموزشی به نام سرزمین مخاطرات (خطرات مختلف جامعه، سیل، زلزله، آتش سوزی و..) که در طی مسیر پر پیچ و خم بازی، بازیکنان با پاسخ دادن به واکنش با اثرات بلایای طبیعی آشنا می شوند. هدف از این بازی فراهم کردن یک ابزار ابتکاری و تعاملی در مدیریت ریسک برای جامعه آموزشی کودکان می باشد.
 
 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١  نفر کاربران آنلاین :
۱۲۶,۲۹۵ تعداد بازدید ::
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت خدمات شهری
سازمان زیباسازی
سازمان آتش نشانی
اداره کنترل و نظارت
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
بیانیه ماموریت
انتشـارات
مطـالعات
پیشنهاد پژوهشی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان