Tue June 19, 2018   |   سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷  
   
 
 
   انتقادات و پیشنهادات  |   ارتباط با ما     صفحه اصلی |  شهرداری همدان |  معاونت خدمات شهری
     لینک های مرتبط
مديريت ساماندهي و مهندسی بحران شهرداری مشهد
مديريت بحران شهرداري شيراز
مديريت بحران شهرداري تهران
مديريت بحران شهرداري قم
وب سایت موج پیشرو
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٧/٠٣ تعداد بازدیـد : ٧٢   بازگشت
 
 
 


زنگ مهر در مدارس شهر همدان نواخته شد


استقبال از مهر

 
 

هر ساله شهرداری همدان طرح آماده سازی مدارس و شهر را جهت بازگشایی مدارس تحت عنوان  "استقبال از مهر" اجرا می­کند. ار اهداف این طرح اضافه بر بهبود کیفیت فضای آموزشی، نیز آشنایی دانش آموزان با فرهنگ مدیریت شهری و فرهنگ ایمنی می­باشد. به منظور اجرایی شدن طرح استقبال از مهر ضمن هماهنگی و همکاری بین همه بخش­های شهرداری همدان نیاز به مشارکت آموزش و پرورش می­­باشد.

در این طرح اضافه بر فعالیت­های اجرائی در سطح شهر (پاکسازی معابر، آراستگی و زیبا سازی شهر، خط کشی معابر و ...) هر ساله مدارسی از مقطع ابتدایی به علت اینکه این مقطع سنی از مهمترین و اثر گذارترین دوران برای دانش آموزان می­باشد، انتخاب می­شوند، که سهم بیشتری از تلاش ها را به خود اختصاص می­دهند. در 12 مدرسه از مدارس منتخب، بهسازی مدرسه و اطراف مدرسه صورت می­پذیرد و در 4 مدرسه دیگر مراسم نواختن زنگ مهر با حضور مدیران مناطق، معاونین شهرداری همدان، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و کادر آموزشی مدرسه در روز اول مهر اجرا می­شود.

مقامات حاضر در مراسم ضمن ایراد سخنرانی مباحثی در خصوص مدیریت شهری، فرهنگ شهر نشینی و حقوق شهروندی مطرح نمودند و جهت اثر بخشی این مباحث به دانش آموزان هدایای از جمله گلدان، کتابچه و ... اهداء نمودند.

اداره مدیریت بحران شهرداری همدان جهت آشنایی دانش آموزان با مفاهیم مدیریت بحران و ایجاد فرهنگ ایمنی علاوه بر ارائه حضوری در مراسم،  پک آموزشی بین دانش آموزان توزیع  و اقدام به برگزاری مسابقه دانش آموزی پایش شهری نمود.

همچنین اداره مدیریت بحران جهت ارزیابی مدارس به لحاظ آمادگی وتوان عملیاتی در برابر سوانح و مخاطرات فرم ارزیابی تاب­آوری مدارس ابتدایی را در اختیار مدیر مدرسه قرار داد تا پس از تکمیل این فرم، بررسی و براساس نتایج حاصل از آن، برنامه ریزی و اقدامات لازم را جهت تشکیل و راه­اندازی گروه مدیریت بحران مدارس ابتدایی انجام دهد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶  نفر کاربران آنلاین :
۷۳,۶۱۰ تعداد بازدید ::
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت خدمات شهری
سازمان زیباسازی
سازمان آتش نشانی
اداره کنترل و نظارت
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
بیانیه ماموریت
انتشـارات
مطـالعات
پیشنهاد پژوهشی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان